Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Rekomendowane dla Ciebie

Utwory wielkopostne i piosenki wielkanocne dla dzieci

Święta Wielkanocne kojarzą nam się z radosnym, ale jednak dostojnym śpiewem „Alleluja” w kościołach. Istniejące piosenki wielkanocne dla dzieci łagodzą ten patos i pomagają młodszym przeżyć te uroczyste święta na własnym poziomie emocjonalnym.

Piosenki na Wielkanoc dla dzieci

Piosenka wielkanocna, czy szerzej muzyka wielkanocna, to osobny, ale niezbyt popularny gatunek wśród świątecznych utworów muzycznych dla dzieci. Zdecydowanie tematyka bożonarodzeniowa wiedzie tu prym. Jednak wielkanocne piosenki mają już w swoim repertuarze niektóre dziecięce zespoły.

Dlaczego piosenki wielkanocne są nagrywane stosunkowo rzadko? Zapewne dlatego, że tematyka śmierci i zmartwychwstania Jezusa dotyka sedna wiary chrześcijańskiej i niełatwo o tym pisać w lekkiej  formie.

Wielkanocne piosenki dla dzieci - pamiętajmy o istocie świąt

Piosenki na Wielkanoc nie mogą być oderwane od istoty tych świąt, jak często obserwujemy to w utworach związanych z Bożym Narodzeniem. Trzeba zadać sobie trochę trudu, aby odnaleźć wielkanocne piosenki dla dzieci, jednak ich puszczanie najmłodszym na pewno się opłaci. Dostosowane do ich poziomu piosenki o Wielkanocy przyczynią się do lepszego przeżycia tych pięknych świąt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl