Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Zanim rozbłyśnie światłość

Dla uczniów
33
PLN
Zanim rozbłyśnie światłość
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 33,00 zł
Cena netto: 33,00 zł
szt.

Scenariusz przedstawienia „Zanim rozbłyśnie światłość” jest przeznaczony do realizacji w czasie Adwentu z przedszkolakami oraz uczniami dowolnych klas. Okres oczekiwania na Boże Narodzenie jest czasem szczególnym. Wzbogacenie go przedstawieniem nakreślającym tło przyjścia Jezusa na świat pozwoli zarówno widzom jaki aktorom lepiej przygotować się do świętowania. Fabuła przedstawienia została tak poprowadzone, że płynnie przechodzi od postaci króla Dawida i starotestamentalnej zapowiedzi przyjścia Zbawiciela do osoby Maryi i zwiastowania. Jest tu także historia radosnego spotkania z Elżbietą, do której w odwiedziny udała się Maryja. W scenariuszu zaakcentowane są elementy i symbolika oczekiwania na Mesjasza oraz brak otwartości ludzi, gdy już przybywa On na świat. Nieme, ale istotne role zbiorowe (Wieki, Aniołowie), pozwalają na zaangażowanie w przedstawienie dużej ilości dzieci. Ponadto istotne role zostały przewidziane dla światła i muzyki, także żydowskiej.

Scenariusz zrealizowany w całości lub wybiórczo (poszczególne sceny), może ubogacić szkolną czy przedszkolną wigilię. Jego fragmenty doskonale nadają się także do wykorzystania jako wstęp do jasełek. Polecamy!

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Autor Adam Szafraniec
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 2
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Tak! Wierzę! Tak! Wierzę!

Spektakl adwentowy, wprowadzający w okres świąteczny. Książka zawiera tekst w dwóch wersjach - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, oraz dla przedszkolaków.

Cena: 35,00 zł

Światłość w ciemności świeci - dla uczniów Światłość w ciemności świeci - dla uczniów

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl