Opcje przeglądania

Płyta CD
Wersje instrumentalne
Cena
  • od do
Promocja
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Scenariusz jasełek dla uczniówScenariusze jasełek dla uczniów

Co roku w niemal każdej polskiej szkole odbywają się spektakle bożonarodzeniowe zwane jasełkami. Szkolne sale gimnastyczne lub mniejsze salki wypełnia wtedy dźwięk wypowiadanych kwestii aktorskich oraz muzyka. Jedni realizują sztuki z większym rozmachem, z kolei inni decydują się na kameralne występy ze skromną scenografią. Nie oznacza to jednak, że ten pierwszy typ będzie ciekawszy od drugiego. Wszystko zależy bowiem od tego jakie przedstawienie wybierzemy. Najważniejsze jest to by fabuła była bogata w unikalną treść oraz aby spektaklowi towarzyszyła odpowiednia oprawa muzyczna.

Wielu nauczycieli decyduje się zrealizować scenariusz współczesny, gdyż właśnie taka forma przekazu pozwala dotrzeć do wielu dzisiejszych widzów, którzy niejako znudzili się tradycyjnymi sztukami. Nie oznacza to jednak, iż nie warto kontynuować tradycji i rezygnować w fabule ze znanych postaci - Trzech Króli, zwierząt, aniołów, etc. Tradycyjna forma może być równie atrakcyjna pod warunkiem, że nie będzie to kopia dotychczasowych występów.

Dla uczniów

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów
Cena: 65,00 zł
szt.

Fabuła została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci HERODA i JEZUSA. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich SIEDMIU GRZECHÓW GŁÓWNYCH, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana TRZEM MAGOM, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich.

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek
Cena: 65,00 zł
szt.

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III
Cena: 65,00 zł
szt.

Publikacja przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

Polska stajenka - jasełka dla uczniów klas III-VIII Polska stajenka - jasełka dla uczniów klas III-VIII
Cena: 69,00 zł
szt.
  • nowość
Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl