Opcje przeglądania

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Scenariusz jasełek dla uczniówScenariusze jasełek dla uczniów

Co roku w niemal każdej polskiej szkole odbywają się spektakle bożonarodzeniowe zwane jasełkami. Szkolne sale gimnastyczne lub mniejsze salki wypełnia wtedy dźwięk wypowiadanych kwestii aktorskich oraz muzyka. Jedni realizują sztuki z większym rozmachem, z kolei inni decydują się na kameralne występy ze skromną scenografią. Nie oznacza to jednak, że ten pierwszy typ będzie ciekawszy od drugiego. Wszystko zależy bowiem od tego jakie przedstawienie wybierzemy. Najważniejsze jest to by fabuła była bogata w unikalną treść oraz aby spektaklowi towarzyszyła odpowiednia oprawa muzyczna.

Wielu nauczycieli decyduje się zrealizować scenariusz współczesny, gdyż właśnie taka forma przekazu pozwala dotrzeć do wielu dzisiejszych widzów, którzy niejako znudzili się tradycyjnymi sztukami. Nie oznacza to jednak, iż nie warto kontynuować tradycji i rezygnować w fabule ze znanych postaci - Trzech Króli, zwierząt, aniołów, etc. Tradycyjna forma może być równie atrakcyjna pod warunkiem, że nie będzie to kopia dotychczasowych występów.

Dla uczniów

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów
Cena: 65,00 zł
szt.

Fabuła została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci HERODA i JEZUSA. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich SIEDMIU GRZECHÓW GŁÓWNYCH, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana TRZEM MAGOM, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich.

Jasełkowa Łezka - humoreska Jasełkowa Łezka - humoreska
Cena: 59,00 zł
szt.

Prosta w realizacji, niewymagająca wielkiego zaangażowania publikacja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zapisany w formie wiersza rymowanego, łatwo przyswajalny dla dzieci. Wyróżnia go spora dawka humoru zawartego w dialogach, ale nienaruszającego i niebanalizującego historii Bożego Narodzenia.

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek
Cena: 65,00 zł
szt.

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów
Cena: 65,00 zł
szt.

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III
Cena: 65,00 zł
szt.

Publikacja przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek
Cena: 59,00 zł
szt.

Kompleksowa publikacja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W komplecie książka z tekstem i zapisem nutowym pastorałek oraz płyta CD z piosenkami, pastorałkami, efektami dźwiękowymi, podkładami muzycznymi, grafiką, która może posłużyć w przygotowaniu scenografii oraz tekstem do wydrukowania.

Tak! Wierzę! - scenariusz przedstawienia na okres adwentu Tak! Wierzę! - scenariusz przedstawienia na okres adwentu
Cena: 35,00 zł
szt.

Spektakl adwentowy, wprowadzający w okres świąteczny. Książka zawiera tekst w dwóch wersjach - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, oraz dla przedszkolaków.

Wielkie rzeczy uczynił mi - scenariusz jasełek Wielkie rzeczy uczynił mi - scenariusz jasełek
Cena: 65,00 zł
szt.

Przedstawienie bożonarodzeniowe stworzone z myślą o uczniach klas V-VI, gimnazjów oraz szkół średnich. Publikacja zawiera dwie wersje scenariusza przystosowanego dla danej grupy wiekowej. Fabułę tworzy narracja Marii. Opowiada Ona dwunastoletniemu Jezusowi historię Jego przyjścia na świat.

Ach! Co za noc! + Tak! Wierzę! (dla uczniów) Ach! Co za noc! + Tak! Wierzę! (dla uczniów)
Cena: 90,00 zł
szt.
Polska stajenka - jasełka dla uczniów klas III-VIII Polska stajenka - jasełka dla uczniów klas III-VIII
Cena: 69,00 zł
szt.
  • nowość
W Tobie jest światło - scenariusz przedstawień bożonarodzeniowych W Tobie jest światło - scenariusz przedstawień bożonarodzeniowych
Cena: 59,00 zł
szt.

Współczesne podejście do tematyki Bożego Narodzenia, tym razem widzianego oczyma młodych ludzi trapionych rodzinnymi problemami i załamaniem wiary. 

Zanim rozbłyśnie światłość - scenariusz na okres Adwentu Zanim rozbłyśnie światłość - scenariusz na okres Adwentu
Cena: 33,00 zł
szt.

Spektakl adwentowy, wprowadzający w okres świąteczny.  Pomoc dydaktyczna dla nauczycieli przedszkoli (przy wsparciu dorosłych), szkół podstawowych oraz gimnazjów.a

Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl