Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Jaka piosenka na dzień mamy będzie najbardziej cieszyć wykonawców i odbiorców? Jak selekcjonować piosenki o mamie dla dzieci? To pytania przed którymi co roku stają osoby przygotowujące okolicznościowe występy.

Piosenki na dzień mamy i taty to dość popularny gatunek, powstało ich wiele w przeszłości i dziś są tworzone nowe. Klasyczne piosenki na dzień mamy jak np. "Nie ma jak u mamy' Wojciecha Młynarskiego, "A ja wolę moją mamę" Majki Jeżowskiej czy "Mama zadumana" Ewy Zawiastowskiej mają swój niesamowity urok. Ich mądre, zabawne czasem teksty wytrzymują próbę czasu tym bardziej, że tworzą doskonałe całości ze starannie skomponowaną muzyką. Obecnie niektóre piosenki o mamie wydają się być tworzone 'na kolanie" zarówno w warstwie tekstowe j jaki muzycznej.

Piosenki o mamie i tacie

Każda piosenka dla mamy i taty wybrana do występu musi być dobrze przygotowana. Dziecko musi mieć odpowiednio dużo czasu na przyswojenie jej słów i zapoznanie się z melodią, aby pewnie czuło się na scenie. Czy jest to piosenka o mamie czy o rodzinie, trzeba zadbać o to, by wysiłek dziecka nie poszedł na marne. Każda piosenka na dzień mamy i taty musi wybrzmieć, dotrzeć do słuchaczy dzięki dobrej akustyce i nagłośnieniu. Dotyczy to także piosenki na dzień rodziny i wszelkich występów okolicznościowych dzieci. Wprawdzie nietrudno znaleźć piosenki na dzień matki dla dzieci, jednak trzeba się wysilić by wybrać spośród nich utwory wartościowe, a na pewno najtrudniej dobrze przygotować ich wykonanie. Każdy trud się tu na pewno opłaci, a nagrodą będzie radość i wzruszenie, gdy ze sceny popłyną najpiękniejsze piosenki dla mamy.

Piosenki na Dzień Ojca w ostatnich latach zyskują na popularności. W przestrzeni internetowej można znaleźć coraz więcej okolicznościowych utworów związanych ze świętem obchodzonym 23 czerwca. Wykorzystajmy je! Każdego ojca ucieszy piosenka na dzień taty starannie przygotowana przez dziecko.

Piosenka dla ojca

Piosenki o tacie często donoszą się do jego pracy zawodowej, tęsknoty dzieci za spędzaniem z nieobecnym często rodzicem większej ilości czasu. Zamiast jednak wpędzać w poczucie winy, piosenki na dzień taty powinny budować rodzinne więzi, doceniać wspólne chwile i rozpalać wzajemną miłość. Niech niosą pozytywny przekaz. Próba „dawania do przemyślenia” dorosłym w tego typu piosenkach odbija się negatywnie na emocjonalnie niedojrzałych jeszcze dzieciach. Nie eksperymentujmy więc, a  uczmy dzieci dostrzegać różnice w sposobie okazywania miłości przez mamę i tatę oraz doceniać drobne gesty. Dobrze, aby piosenka na dzień taty zawierała podziękowanie za trud pracy i wkład w wychowanie. Na co dzień o takich podziękowaniach nie pamiętamy. Obchodzona uroczystość i piosenka na Dzień Ojca to doskonała okazja na ich wyartykułowanie.

Piosenki dla taty

Piosenki dla taty można się nauczyć lub ją wymyślić. Ta druga opcja to świetna i kreatywna zabawa. Taka piosenka o tacie z autorskim tekstem sama w sobie jest niesamowitym prezentem. Z kolei gotowe piosenki o tacie dla dzieci stanowią radosne dopełnienie świętowania 23 czerwca. Powodzenia w doborze repertuaru na ten szczególny dzień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl