Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Pisk Białego Orła

Scenariusz na 11 Listopada
69
PLN
Pisk Białego Orła
Pisk Białego Orła 10 3.93115
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 69,00 zł
Cena netto: 69,00 zł
szt.

Scenariusz pt. „Pisk Białego Orła” jest przeznaczony na akademię z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Trzyaktowa fabuła jest mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle oraz siedmiu piosenek ściśle związanych z fabułą, napisanych i skomponowanych specjalnie na potrzeby tego scenariusza. Możliwości adaptacyjne tekstu są duże - można zrealizować scenariusz w całości lub, wyodrębniając z niego scenki teatralne zakończone piosenkami, przedstawić w formie krótszej akademii.

Płyta ze ścieżką dźwiękową zawiera 19 znaczników, na które składają się piosenki w wersji z wokalem i bez oraz muzyka ilustracyjna i efekty dźwiękowe. Płyta zawiera także plik tekstowy ze scenariuszem, który można edytować i wydrukować.

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Format 240x170 mm
Książka 1 szt.
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-14-6
Liczba stron 48
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 19
Wersje instrumentalne Tak

Opinie o produkcie (10)

Anna Kozioł
15 września 2014

Panie Adamie scenariusz Pisk Białego Orła bardzo mnie wzruszył. Pana scenariusze są dla mnie dużą zachęto do artystycznej pracy z dziećmi.


Kazimiera Paździor i Małgorzat
13 listopada 2014

Na bazie piosenek ze scenariusza " Pisk Białego Orła" stworzyłyśmy własny scenariusz ( klasy licealne). Akademia wypadła rewelacyjnie. Wszyscy byli zachwyceni, zwłaszcza piosenkami. Udało się stworzyć piękne poetyckie widowisko. Dziękujemy za współpracę. Pozdrawiamy.


Justyna Soja-Sadowska
23 listopada 2014

Witam. Przesyłam Panu link do strony www Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, a dokładnie do fotorelacji z akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości (program opracowany na podstawie scenariusza Pisk Białego Orła). Mam nadzieję, że zdjęcia chociaż w niewielkim stopniu pozwolą poczuć atmosferę, jaka nam towarzyszyła w tym dniu. Scenariusz piękny i wzruszający. Jeszcze raz dziękujemy.Pozdrawiam serdecznie Justyna Soja-Sadowska. Nauczyciel ZS w Stadnickiej Woli http://stadwola.edu.pl/2014-2015/XIczII/niepodleglosc/index.html


Adam Szafraniec
11 września 2015

Bardzo dziękuję za opinie i zdjęcia. Jest ich znacznie więcej na mojej poczcie. Ja jeszcze znalazłem taki film na YouTube: https://www.youtube.com/watch?t=3&v=2Uq7OeOuQ2s


Edyta Molenda
11 listopada 2015

Witam Pana! Dzisiaj w naszej szkole wystawiliśmy przedstawienie pt. Pisk Orła Białego, w związku z tym chciałabym serdecznie podziękować za wspaniały scenariusz i przepiękne, wzruszające piosenki. Praca z Pana scenariuszami to prawdziwa przyjemność. Od wielu lat korzystamy z Pana materiałów i zawsze jest to ogromne wydarzenie w naszej szkole. Dziękujemy i czekamy na kolejne scenariusze. Pozdrawiam Edyta Molenda


Dorota Kondysar z Rudnika nad
27 listopada 2015

Wielki szacunek dla Pana scenariusza W Rudniku nad Sanem odbyła się dwukrotnie akademia wg pana scenariusza. Nie wiedziałam, że to pana scenariusz, ale zmuszona do napisania artykułu do gazetki lokalnej zaczęłam szukać informacji w necie, posługując się hasłem Pisk Białego Orła. I trafiłam na pana adres. Akademia była przepiękna. Wystawiła ją Szkoła Podst. Nr 1- raz w szkole, raz na scenie w MOK.Były przepiękne sceny niczym w balecie-: na koniec taniec z flagą, był przejmujący taniec śmierci, jak to 3 czarne orły- czy sępy..atakowały Białego Orła , a on gubił pióra. Był piękny dom Polski. Pozdrawiam gorąco. Jeśli ma Pan taki talent, to może stworzy pan takie cudo na 3 maja, bo to trudne do przedstawienia.


Agnieszka Mariańska
1 marca 2016

Dzień dobry, Panie Adamie! Od kilku lat pracuję na Pana genialnych scenariuszach. Zrealizowałam kilka jasełek, misterium wielkopostne (słuchowisko też cudne, ścina z nóg), śpiewałam ze scholą przepiękną Drogę Krzyżową, wystawiłam też Pisk Białego Orła, a w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Odolionie (diecezja włocławska) wystawiłam Lolka z ciszy niepokalanej. Wszystkie realizacje były przyjęte z entuzjazmem, dziękują mi uczniowie,rodzice, nauczyciele i parafianie, a przecież największa w tym zasługa Pana tekstów i wspaniałej muzyki. Dziękuję za to wszystko, za talent, którym się Pan dzieli.


Grażyna Siółkowska
14 listopada 2016

Bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałą muzykę i teksty piosenek, które wykorzystałam ze scenariusza "Pisk Białego Orła". Na akademię z okazji Święta Niepodległości zmontowałam własny program słowno- muzyczny, w którym znalazły się 4 piosenki a właściwie ich wersje instrumentalne. W programie pojawiła się też scenka z orłem i trzema zaborcami , do której dodałam ilustrację muzyczną z głosem lektora. Do tego "dołożyłam" dekorację itp.Akademię obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami oraz obsługą szkoły. Pełen zachwyt... łzy w oczach... wielkie przeżycie. Pragnę nadmienić, iż program przygotowałam w ramach pracy wychowawczej z klasą 5. Następnego dnia (11listopada) wystąpiliśmy z tym programem podczas mszy za ojczyznę w kościele w Różanymstoku woj. podlaskie.Otrzymaliśmy podziękowania od ks. proboszcza i wszystkich zgromadzonych na mszy. Bardzo dziękuję w imieniu uczniów oraz swoim za cudowne, nietuzinkowe pomysły na scenariusze. PS. Dzisiaj zamówiłam scenariusz na Jasełka, które zamierzam zmontować na klasowe spotkanie wigilijne. Pozdrawiam Grażyna Siółkowska nauczycielka ZS-P w Różanymstoku


Irena G.
5 lutego 2018

Szanowny Panie Adamie. Mam już od Pana kilka bardzo ciekawych scenariuszy. Zawsze budzą emocję, zawierają bardzo ciekawe treści dydaktyczno - wychowawcze , wspaniałą muzykę, słuchowiska . Są tak skonstruowane ,że można je doskonale dopasować do możliwości wykonawczych danej grupy wiekowej. W ubiegłym już roku wystawiłam przedstawienie Pisk Białego Orła. Wszyscy widzowie wzruszeni. Pojawiły się łzy nie tylko u starszych ludzi.. coś niesamowitego, wspaniałego! Trochę żałuję,że nie zostawiłam go na ten rok- 2019. Gratuluje pomysłów i oby to trwało jak najdłużej. Wszystkiego dobrego!


Dorota Jamroz
12 czerwca 2018

Dzień dobry! Zakupiony scenariusz "PISK BIAŁEGO ORŁA"jest strzałem w dziesiątkę. Podziwiam PANA twórczość artystyczną i piękne oraz przystępne ujęcie tematu dla małego i dużego odbiorcy. Jesteśmy już po paru koncertach. Wszystko wypadło rewelacyjnie. Jest to materiał na którym można pracować zarówno z dziećmi małymi jak i starszymi. Piosenki i melodie, to jest to, co wpada w ucho i pozostaje w pamięci. Polecam wszystkim przygotowującym akademie, koncerty o tematyce patriotycznej, a Panu życzę dalszych świetnych pomysłów. Ze serdecznymi pozdrowieniami Dorota Jamroz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu


Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl