Pisk Białego Orła

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Scenariusz pt. „Pisk Białego Orła” jest przeznaczony na akademię z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Trzyaktowa fabuła jest mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle oraz siedmiu piosenek ściśle związanych z fabułą, napisanych i skomponowanych specjalnie na potrzeby tego scenariusza. Możliwości adaptacyjne tekstu są duże - można zrealizować scenariusz w całości lub, wyodrębniając z niego scenki teatralne zakończone piosenkami, przedstawić w formie krótszej akademii.

Płyta ze ścieżką dźwiękową zawiera 19 znaczników, na które składają się piosenki w wersji z wokalem i bez oraz muzyka ilustracyjna i efekty dźwiękowe. Płyta zawiera także plik tekstowy ze scenariuszem, który można edytować i wydrukować.

Posłuchaj zwiastuna muzycznego:

Dane techniczne

Format 240x170 mm
Książka 1 szt.
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-14-6
Liczba stron 48
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 19
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (12)

15 września 2014

Panie Adamie scenariusz Pisk Białego Orła bardzo mnie wzruszył. Pana scenariusze są dla mnie dużą zachęto do artystycznej pracy z dziećmi.

13 listopada 2014

Na bazie piosenek ze scenariusza " Pisk Białego Orła" stworzyłyśmy własny scenariusz ( klasy licealne). Akademia wypadła rewelacyjnie. Wszyscy byli zachwyceni, zwłaszcza piosenkami. Udało się stworzyć piękne poetyckie widowisko. Dziękujemy za współpracę. Pozdrawiamy.

23 listopada 2014

Witam. Przesyłam Panu link do strony www Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, a dokładnie do fotorelacji z akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości (program opracowany na podstawie scenariusza Pisk Białego Orła). Mam nadzieję, że zdjęcia chociaż w niewielkim stopniu pozwolą poczuć atmosferę, jaka nam towarzyszyła w tym dniu. Scenariusz piękny i wzruszający. Jeszcze raz dziękujemy.Pozdrawiam serdecznie Justyna Soja-Sadowska. Nauczyciel ZS w Stadnickiej Woli http://stadwola.edu.pl/2014-2015/XIczII/niepodleglosc/index.html

11 września 2015

Bardzo dziękuję za opinie i zdjęcia. Jest ich znacznie więcej na mojej poczcie. Ja jeszcze znalazłem taki film na YouTube: https://www.youtube.com/watch?t=3&v=2Uq7OeOuQ2s

11 listopada 2015

Witam Pana! Dzisiaj w naszej szkole wystawiliśmy przedstawienie pt. Pisk Orła Białego, w związku z tym chciałabym serdecznie podziękować za wspaniały scenariusz i przepiękne, wzruszające piosenki. Praca z Pana scenariuszami to prawdziwa przyjemność. Od wielu lat korzystamy z Pana materiałów i zawsze jest to ogromne wydarzenie w naszej szkole. Dziękujemy i czekamy na kolejne scenariusze. Pozdrawiam Edyta Molenda

27 listopada 2015

Wielki szacunek dla Pana scenariusza W Rudniku nad Sanem odbyła się dwukrotnie akademia wg pana scenariusza. Nie wiedziałam, że to pana scenariusz, ale zmuszona do napisania artykułu do gazetki lokalnej zaczęłam szukać informacji w necie, posługując się hasłem Pisk Białego Orła. I trafiłam na pana adres. Akademia była przepiękna. Wystawiła ją Szkoła Podst. Nr 1- raz w szkole, raz na scenie w MOK.Były przepiękne sceny niczym w balecie-: na koniec taniec z flagą, był przejmujący taniec śmierci, jak to 3 czarne orły- czy sępy..atakowały Białego Orła , a on gubił pióra. Był piękny dom Polski. Pozdrawiam gorąco. Jeśli ma Pan taki talent, to może stworzy pan takie cudo na 3 maja, bo to trudne do przedstawienia.

1 marca 2016

Dzień dobry, Panie Adamie! Od kilku lat pracuję na Pana genialnych scenariuszach. Zrealizowałam kilka jasełek, misterium wielkopostne (słuchowisko też cudne, ścina z nóg), śpiewałam ze scholą przepiękną Drogę Krzyżową, wystawiłam też Pisk Białego Orła, a w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Odolionie (diecezja włocławska) wystawiłam Lolka z ciszy niepokalanej. Wszystkie realizacje były przyjęte z entuzjazmem, dziękują mi uczniowie,rodzice, nauczyciele i parafianie, a przecież największa w tym zasługa Pana tekstów i wspaniałej muzyki. Dziękuję za to wszystko, za talent, którym się Pan dzieli.

14 listopada 2016

Bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałą muzykę i teksty piosenek, które wykorzystałam ze scenariusza "Pisk Białego Orła". Na akademię z okazji Święta Niepodległości zmontowałam własny program słowno- muzyczny, w którym znalazły się 4 piosenki a właściwie ich wersje instrumentalne. W programie pojawiła się też scenka z orłem i trzema zaborcami , do której dodałam ilustrację muzyczną z głosem lektora. Do tego "dołożyłam" dekorację itp.Akademię obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami oraz obsługą szkoły. Pełen zachwyt... łzy w oczach... wielkie przeżycie. Pragnę nadmienić, iż program przygotowałam w ramach pracy wychowawczej z klasą 5. Następnego dnia (11listopada) wystąpiliśmy z tym programem podczas mszy za ojczyznę w kościele w Różanymstoku woj. podlaskie.Otrzymaliśmy podziękowania od ks. proboszcza i wszystkich zgromadzonych na mszy. Bardzo dziękuję w imieniu uczniów oraz swoim za cudowne, nietuzinkowe pomysły na scenariusze. PS. Dzisiaj zamówiłam scenariusz na Jasełka, które zamierzam zmontować na klasowe spotkanie wigilijne. Pozdrawiam Grażyna Siółkowska nauczycielka ZS-P w Różanymstoku

5 lutego 2018

Szanowny Panie Adamie. Mam już od Pana kilka bardzo ciekawych scenariuszy. Zawsze budzą emocję, zawierają bardzo ciekawe treści dydaktyczno - wychowawcze , wspaniałą muzykę, słuchowiska . Są tak skonstruowane ,że można je doskonale dopasować do możliwości wykonawczych danej grupy wiekowej. W ubiegłym już roku wystawiłam przedstawienie Pisk Białego Orła. Wszyscy widzowie wzruszeni. Pojawiły się łzy nie tylko u starszych ludzi.. coś niesamowitego, wspaniałego! Trochę żałuję,że nie zostawiłam go na ten rok- 2019. Gratuluje pomysłów i oby to trwało jak najdłużej. Wszystkiego dobrego!

12 czerwca 2018

Dzień dobry! Zakupiony scenariusz "PISK BIAŁEGO ORŁA"jest strzałem w dziesiątkę. Podziwiam PANA twórczość artystyczną i piękne oraz przystępne ujęcie tematu dla małego i dużego odbiorcy. Jesteśmy już po paru koncertach. Wszystko wypadło rewelacyjnie. Jest to materiał na którym można pracować zarówno z dziećmi małymi jak i starszymi. Piosenki i melodie, to jest to, co wpada w ucho i pozostaje w pamięci. Polecam wszystkim przygotowującym akademie, koncerty o tematyce patriotycznej, a Panu życzę dalszych świetnych pomysłów. Ze serdecznymi pozdrowieniami Dorota Jamroz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu

13 sierpnia 2018

W końcu znalazłam scenariusz przedstawienia z okazji Święta Niepodległości, który spełnił moje oczekiwania w każdym calu, symboliczny z wyobraźnią, adekwatny do wieku dzieci, wzruszający . Przedstawienie zostało wystawione w domu kultury, wszyscy byli oczarowani, wzruszeni, dzieci znakomicie wyłapały przesłanie spektaklu. Prosimy o więcej scenariuszy o tej tematyce.... pozdrawiam

17 października 2018

Dziekuję za opinie i proszę o więcej. Podzielcie sie wrażeniami po przedstawieniach. Odbieram dzisiątki telefonów z Waszymi opiniami, nie mogę sam ich tutaj wpisywać a warto, żeby były spisane. Cenie sobie jedne i drugie i wsłuchuję się w Wasze głosy, to dla mnie absolutnie mobilizujące i uspokajające, że ta twórczość spełnia oczekiwania. Pozdrawiam wszystkich i życzę porywających i wzruszających przedstawień. Ostatnio, wreszcie osobiście mogłem w takim uczestniczyć jako widz i byłem pod wrażeniem występu dzieci. Zobaczyłem jak w praktyce spełnia sie ten scenariusz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl