Lolek z ciszy niepokalanej - scenariusz przedstawienia o JPII

Dostępność: brak towaru
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Lolek z ciszy niepokalanej” to scenariusz dotyczący dzieciństwa papieża Jana Pawła II do zrealizowania z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reporterska relacja przenosi nas w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Najmłodsze lata życia Karola Wojtyły naznaczyła śmierć mamy, co w tekście zostało przedstawione w formie wzruszającej pantomimy. Fabuła przenosi nas także do innych wydarzeń oraz sakramentów, które odcisnęły piętno na duchowości przyszłego papieża. Treść sztuki doskonale pokazuje że Bóg, za sprawą rodziców, przenikał każdą chwilę życia Wojtyłów. Dopełnieniem tekstu mówionego i poszczególnych scen są świetne piosenki napisane i skomponowane specjalnie do tej historii. Zapraszamy do zagłębienia się wraz z uczniami w szczególną duchowość domu rodzinnego, w którym dojrzało powołanie wielkiego papieża – Polaka. Warto wrócić do czasów, ludzi, miejsc i zdarzeń, którym dane było bezpośrednio zetknąć się z dzieciństwem Karola Wojtyły. Warto w tę podróż z naszym scenariuszem zabrać uczniów – młode pokolenie szczególnie umiłowane przez Jana Pawła II.

Odtwarzacz:
  • Fragment scenariusza
  • Plakat w formacie A4
  • Lolek z ciszy niepokalanej - zwiastun muzyczny
  • Obszerny opis publikacji

Dane techniczne

Autor Adam Szafraniec
Liczba stron 50
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 6
Wersje instrumentalne Tak

Opinie o produkcie (7)

15 lipca 2013

P. Adamie dziękuję za scenariusz, jest naprawdę bardzo dobry.Ukazuje drogę dziecięctwa Bożego małego Lolka ale jakże głęboką. Miłość rodzinna i ukazywanie przez Karola Seniora drogi modlitwy i oddania Bogu jest pięknym obrazem dla współczesnych rodzin, gdzie nie ma takich chwil w zabieganej codzienności. I moment przeżywania sakramentu chrztu św. z tak głęboką treścią piosenki Kropelka (w mojej duszy już ją śpiewam). Czuje się czytając scenariusz powiew Ducha Świętego, tak jak w całym życiu Jana Pawła II. I jeszcze praktyczność całego scenariusza, dostosowana do każdych warunków, od razu się widzi czytając, jak można go zrealizować u siebie. Jeszcze raz dziękuję i cierpliwie czekam.

7 sierpnia 2013

COŚ WSPANIAŁEGO !

7 sierpnia 2013

Przyznam, ze byłam trochę zbulwersowana ceną tych scenariuszy, ale zrobiłabym głupstwo gdybym ich nie zamówiła. Chce Panu powiedzieć, że rozumiem co miał Pan na myśli. Przyznam, że to cenne rzeczy.

2 grudnia 2013

Przypadkowo trafiłam na stronę Białej Łódki. Szukając muzyki, która mnie urzekła, zaczęłam zapoznawać się z materiałami tam publikowanymi. Muszę przyznać, ze są wysokiej jakości i świetnie opracowane. Myślę, ze będę tu często zaglądać.

15 kwietnia 2014

Bardzo fajny scenariusz Panie Adamie!!! Piosenki i postacie są niezwykłe !!!

1 maja 2014

Witam serdecznie! Panie ADAMIE! Z okazji Kanonizacji Jana Pawła II przygotowaliśmy spektakl na podstawie Pana scenariusza Lolek. To było niesamowite wydarzenie i przeżycie! Piękne teksty i wspaniale piosenki, które dopełniały całości. Zrobiliśmy pełną wersję wraz z chórem , który śpiewał piosenki. PRZEDSZKOLAKI poradziły sobie bez problemu pomimo obszernych tekstów. Na scenie ponad 50 występujących (i to jest najwspanialsze, że można zaangażować dużo dzieci). To drugie w tym roku po Calineczce tak duże przedsięwzięcie. Owacje były na stojąco, widownia wypełniona do ostatniego miejsca. DZIĘKUJEMY!!! Jak nam poszło? Proszę zerknąć :) http://www.orlapolana.szkolnastrona.pl/art,651,lolek

11 listopada 2015

Przedstawienie"Lolek z ciszy niepokalanej" odbyło się 3-krotnie 22 października zgodnie z planem, wszyscy byli zdrowi.W występie brało udział 36 osób,wszyscy bardzo się starali.Nasi widzowie byli pod ogromnym wrażeniem tego przedstawienia.Wiele pozytywnych komentarzy usłyszałam na temat scenariusza spektaklu: jego tekstu i muzyki. Serdecznie dziekuję, z przyjemnością przygotowywałam ten występ,a teraz oglądam filmy.Oczywiście zrobiliśmy tyle na ile nam czas pozwolił,a był to tylko miesiąc.Mimo to jestem bardzo zadowolona z tego co udało sie pokazać. W załączniku przesyłąm filmiki i link do zdjęć. Film cały jest w dużo lepszej jakości, ale oszczędzając Pana czas wysyłam tylko fragmenty,robione inna kamerą, uważam,że też oddadzą klimat przedstawienia. niestety ta kamera nie objęła chóru, ale solistów słychać. Teraz moja współsiostra pracuje nad jasełkami "Ach ,co za noc". Pozdrawiam z Rzeszowa. Siostra Filipina

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl