Słodziaki - scenariusz przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 75,00 zł 75.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2
Producent: -
Kod produktu: 525

Opis

O scenariuszu

Scenariusz „Słodziaki”, to nie tyle sztuka teatralna, co kilka inscenizacji do zrealizowania naraz (3-4 wybrane inscenizacje, bo wszystkie 6 to raczej zbyt obszerne przedsięwzięcie) lub wybiórczo. Publikacja ta może posłużyć nauczycielom przedszkolnym oraz nauczania początkowego, a także innym osobom prowadzącym zajęcia teatralne i muzyczne. Realizacja nie wiąże się z dużym wysiłkiem organizacyjnym i materialnym. Poszczególne inscenizacje można zrealizować w niewielkim składzie aktorskim, nawet dziesięcioosobowym, ale umiejętne rozdzielenie ról pozwoli zaistnieć całej wspólnocie przedszkolnej i szkolnej.

Scenariusz składa się z sześciu Inscenizacji:

Inscenizacja I pt. MĄŻ BABCI

W moich stronach żartobliwie mówi się, że babcią zostaje się wtedy gdy urodzi się wnuczka, a dziadkiem gdy urodzi się wnuk. W wypadku wnuczki dziadek jest tylko mężem babci, a w wypadku wnuka babcia jest tylko żoną dziadka. Akcja tej zabawnej historii rozgrywa się na korytarzu oddziału położniczego.

 

Inscenizacja II pt. JAK POSTAWIĆ BABCIĘ NA NOGI

W tzw. słusznym wieku pojawiają się przeróżne dolegliwości. Bohaterką tej Inscenizacji jest babcia, która nie może ruszyć się z łóżka – wszystko ją boli. Starania dziadka, który porusza cały świat, nie przynoszą rezultatu. Ale... od czego są wnuczęta?

 

Inscenizacja III pt. FOTOGRAFIE

Babcia z wnuczętami wspominają śp. dziadka. Ta inscenizacja jest poświęcona tym, którzy odeszli. Wszystko rozgrywa się na tle muzyki i niezwykle wzrusza. Na końcu jest też mowa o śp. babci.

 

Inscenizacja IV pt. POTAŃCÓWKA

Dzieci rozmawiają z nauczycielką o tym, jakiej muzyki słuchają babcie i dziadkowie. Fragmentami piosenek z młodzieńczych lat seniorów wnuczęta angażują publiczność prowokując do wspólnego śpiewu i tańca.

 

Inscenizacja V pt. BABCIA ŻABCIA

To wesoła Inscenizacja o zabawkach, które babcia z dziadkiem znajdują np.: w butach, w łóżku czy… w mące. Dzieci lubią chować zabawki w miejscach, w których byśmy się nie spodziewali. Żartownisie!

Inscenizacja VI pt. SŁODZIAKI

W tej inscenizacji dzieci „słodzą” babci i dziadkowi.

 

Ścieżka dźwiękowa

Na płycie ze ścieżką dźwiękową znajduje się 7 piosenek i podkładów muzycznych, muzyka ilustracyjna i efekty dźwiękowe.

Cztery z sześciu Inscenizacji przygotowaliśmy w formie słuchowisk aby – szczególnie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi – można było przygotować wizualizację w formie teatru lalek, teatru cieni lub po prostu na żywo odtwarzając słuchowisko z płyty. Oczywiście można to samo przygotować z dziećmi przedszkolnymi, to niezwykle uatrakcyjni i urozmaici przedstawienie, no i będzie łatwe w przygotowaniu. Słuchowiska posłużą też Realizatorowi na etapie przygotowania dzieci, w sytuacji gdy zdecyduje się na zagranie na żywo wszystkich ról – głosy lektorów rozjaśnią dzieciom wyobraźnie i ułatwią zrozumienie swojej kwestii. 

Część piosenek jest związana z Inscenizacjami, a pozostałe, jak  np.: PRZYŚPIEWKI O BABCI I DZIADKU są dodatkiem, który uatrakcyjni przedstawienie.

Materiału jest dużo, uważam, że za dużo jak na jedno przedstawienie, ale scenariusz posłużyć może w kolejnych latach. Jest komfort wyboru.

 

Obsada

W przedstawieniu może wziąć udział dowolna ilość dzieci i – uwaga- dorośli. Np.: role NARRATORA można powierzyć osobie dorosłej.

 

UWAGA! WAŻNE!

 – Na płycie ze ścieżką dźwiękową znajduje się plik tekstowy w formacie WORD ze scenariuszem do edycji (można pobrać, drukować i nanosić uwagi) oraz projekt plakatu w dwóch formatach.

Jak znaleźć pliki tekstowe i graficzne na płycie CD – instrukcja:

  1. Włóż płytę CD do kieszeni komputera.
  2. Wejdź na MÓJ KOMPUTER
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę płyty (w wypadku Windows Media Pleyer jest to srebrne kółko z niebieską nutą)
  4. Gdy pojawi się tabelka z poleceniami, kliknij „Otwórz” – zobaczysz plik tekstowy oraz pliki graficzne – projekt plakatu w dwóch formatach.

WAŻNE: Zdarza się, że gdy umieścisz płytę CD w kieszeni odtwarzacza, niespodziewanie zamiast muzyki pojawią się najpierw pliki tekstowe i graficzne. Nie panikuj! Nie dzwoń do nas! Wykonaj taką samą czynność jak wyżej, tylko zamiast klikać „Otwórz”, kliknij „Odtwórz”.

 

 – W razie zniszczenia lub zagubienia nośnika CD nie ma możliwości zakupienia samej płyty ze ścieżką dźwiękową. Współczesne technologie pozwalają na zgranie, zaraz po nabyciu, zawartości płyty na komputer i posiadanie bezpiecznego archiwum.

 – Zgodnie z prawem autorskim, nabycie publikacji (książka plus płyta) uprawnia do wykorzystywania jej na użytek własny. Scenariusz i CD wolno kopiować, lecz nie wolno ich w całości lub w częściach rozpowszechniać ani przekazywać osobom trzecim.

 

Wydawnictwo Biała Łódka

Odtwarzacz:
  • Fragmenty utworów ze ścieżki dźwiękowej do scenariusza

Dane techniczne

Format 240x170 mm
Książka 1 szt
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-30-6
Liczba stron 42
Oprawa Miękka

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (3)

2 grudnia 2019

Hura! Wreszcie jest! Przy okazji chcę zameldować, że Calineczka według Twojego scenariusza powaliła publiczność (to było na dzień mamy). Kasia Magiel 

9 grudnia 2019

Czekałam trzy lata. I wreszcie jest. Słodziaki, tytuł świetny, zobaczymy jak sie sprawdzi na scenie ale piosenki mega. Czekam jeszcze na nowy scenariusz na Dzień Mamy. Zapraszamy kiedys do nas. Magda Nowak z Ursynowa

7 stycznia 2022

Dzień dobry, Słodziaki skradły serca Babć i Dziadków, a teraz liczę, że Państwa materiały utula serca Rodziców moich uczniów, bo tym razem to mamy klasową uroczystość. Serdecznie pozdrawiam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl