Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Scenariusz jasełek pt. „Ach! Co za noc!” dla przedszkolaków został napisany wierszem, co ułatwia małym aktorom zapamiętywanie ról. Jest to scenariusz obfitujący w anielskie role , a wielość pojawiających się w nim postaci pozwala na aktywny udział w przedstawieniu całej przedszkolnej grupy. Zwiastowanie ludziom nowiny o narodzeniu Jezusa (właściwie nie jedno, a kilka zwiastowań) to oś scenariusza. Oprócz bohaterów charakterystycznych dla jasełek, tj. Maryi, Józefa, pasterzy czy trzech królów, przewidziane zostały m.in. role Gwiazdy Betlejemskiej i Niedźwiedzia, będącego uosobieniem diabła. Istotna jest także obecność owieczek, które tak jak inni udają się „do bee, do bee, do Betlejem”. Przedstawienie przygotowane  z dziećmi według tego scenariusza wzrusza i bawi, jednocześnie przekazując głębokie teologiczne prawdy dotyczące Bożego Narodzenia. Jego realizacja gwarantuje dobrą zabawę aktorom i sukces na scenie. Doskonałym uzupełnieniem tekstu mówionego jest muzyka budująca nastrój poszczególnych scen oraz piosenki dla dzieci i pastorałki, które powstały specjalnie na potrzeby tego scenariusza. Posłuchaj utworów ze ścieżki dźwiękowej >>

Fragment scenariusza:

AKT I
Zwiastowania bożonarodzeniowe


SCENA I
Zwiastowanie pasterzom


Występują: PASTERZE (STASIEK, BARTEK, WAWRZEK), OWCE, KOZY (rola epizodyczna), WÓŁ (rola epizodyczna), NIEDŹWIEDŹ, MARYJA, JÓZEF, ARCHANIOŁ GABRIEL, CHÓR ANIOŁÓW, ANIOŁ I, ANIOŁ II, ANIOŁ III

Nr 1 na CD. Owczarki, dzwonki


STASIEK (wchodzi na scenę pierwszy, za nim OWCE)
Idą tam owce!? Ej! Brrrr…
WAWRZEK
Skubać trawkę, skubać,
STASIEK
Ej! Brrrr! Skubać, bo słonko zachodzi. I do zagrody!
Do zagrody!

Pasterze zaganiają owce w miejsce zaaranżowane z boku sceny. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby stworzyć, chociaż namiastkę zagrody. Można się domyślać, że od dawien dawna zagrodę budowano z gałęzi lub z grubszego drzewa. Ostatecznie wystarczy OWCE skupić gdzieś w kącie bądź z boku sceny.

WAWRZEK
Owceeee…

Nr 2 na CD. Odgłosy dojenia i nawoływanie


STASIEK
Ech! Co za ciężki dzień, ledwo powłóczę nogami.
WAWRZEK i BARTEK
A owce beczą i łażą za nami.
WAWRZEK
Po takiej ciężkiej pracy, po udoju,
Człowiek powinien nocą odpocząć,
a tu niedźwiedzie1
WAWRZEK nie dają spokoju.
Śpijcie, ja pierwszy będę czuwał.
Ale… na wszelki wypadek nadstawcie ucha.

Nr 3 na CD. Skrzypce góralskie


WAWRZEK przez chwilę czuwa, lecz w końcu znużony, zasypia. Zapada cisza, przerywana chrapaniem pasterzy. Nagle…

Nr 4 na CD. Montaż pt. „Szukają” (do odtworzenia w czasie snu pasterzy)


JÓZEF
Maryjo, spójrz w tej skale jest grota, a w niej stajenka.
W środku nie ma żadnych ludzi, są tylko zwierzęta.
MARYJA
Józefie, nadszedł czas, nie mogę iść dalej.
JÓZEF
Rozumiem.
Boże! Wybacz, marny ze mnie opiekun, ale…
MARYJA
Ależ, Józefie…

JÓZEF

Nie pozwolę, żeby Dzieciąteczku stało się coś złego.
W tle słychać odgłosy ZWIERZĄT. JÓZEF zwraca się do nich:
Zwierzęta! Braciszkowie mali! Czy znajdzie się tu miejsce dla Syna Bożego?
ZWIERZĘTA (razem)
Beee. Meee. Muuu…
Słychać kroki i szelest siana. JÓZEF ścieli posłanie.
JÓZEF (modlitwa)
Boże Ojcze! Wybrałeś mnie, abym strzegł Najświętszej Panienki i przyjął Syna Twojego na świat. Ja, marny sługa, nie potrafiłem Królowi Niebieskiemu zapewnić godnego miejsca narodzin. Powierzam się Tobie, Boże Wszechmocny, posłuż się mną i spraw, aby to Dziecię, które jest u bram ziemi, bezpiecznie…
Wśród OWIEC w zagrodzie (na scenie) poruszenie. OWCE przez dwie, trzy sekundy dzwonią dzwonkami. Dzwonki milkną, słychać łopot skrzydeł.

Nr 5 na CD. Zastępy anielskie


Na scenie pojawia się jako pierwszy ARCHANIOŁ GABRIEL. W blasku światła stają się widoczne postacie PASTERZY. WAWRZEK, który jeszcze na dobre nie zasnął, zrywa się i czym prędzej, nie spuszczając z oczu anioła, budzi swoich towarzyszy. Przestraszeni PASTERZE ściągają kapelusze z głów i kłaniają się.

ARCHANIOŁ GABRIEL (powinien się wyróżniać spośród innych aniołów strojem i dostojeństwem; inspiracją dla kostiumologa mogą stać się obrazy i opisy zaczerpnięte ze źródeł chrześcijańskich, łącznie ze sztuką sakralną)
Oto zwiastuję wam radość wielką:
w Betlejem, w stajence, Bóg stał się muszelką,
to znaczy człowiekiem, dzieciną.
Owinięty w pieluszki leży pod pierzyną,
a raczej pod siankiem.
PASTERZE (razem)
Jak baranek! Jest Bożym Barankiem?
ARCHANIOŁ GABRIEL
Ten Boży Baranek to Jezus — Syn Boży.
WAWRZEK
To Pan Bóg Jezusa w żłóbeczku położył?

OWCE beczą i dzwonią dzwoneczkami. PASTERZE składają dłonie, rozglądają się wokół, wyciągają ręce ku niebu. Tańczą. Gwiżdżą.
CHÓR ANIOŁÓW (donośnie)
Gloria in excelsis Deo!

Odtwarzacz:
  • Zwiastun muzyczny

Dane techniczne

Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-01-6
Liczba stron 49
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 7
Wersje instrumentalne Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (7)

12 lipca 2013

Już czytając można odkryć jego przesłanie, jest bardzo ładny i dopasowany do wieku dziecięcego, myślę że odegrany na żywo będzie piękny. Jestem pod wielkim wrażeniem płyty CD, piękne teksty i szata muzyczna – CUDOWNA !!! Takiej w sklepie nie znajdziemy. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.

7 sierpnia 2013

Otrzymałam przesyłkę -jestem zachwycona! Przeglądnęłam kilkanaście scenariuszy i ze wszystkich próbowałam stworzyć jeden i ciągle nie byłam zadowolona, a tu proszę -wszystko do wzięcia, gotowe, wspaniałe, z płytą!!! Nie muszę szukać u siebie i znajomych na płytach! Dzięki Mam tylko nadzieję, że widzom spodobają się co najmniej tak bardzo jak mnie i dzieciom! Panie Adamie, muszę panu powiedzieć, że ja i moje zerówiaczki nucimy te piosenki z jasełek (pastorałki?)cały czas! Są świetne! Będę zaglądała z ciekawością na proponowaną stronkę kasę wysłałam i nawet mnie serce nie bolało, że tak dużo, bo ile zaoszczędziłam na szukaniu, dopasowywaniu..... Pozdrawiam

19 grudnia 2014

Witam bardzo serdecznie. Właśnie jesteśmy po występach jasełek "Ach co za noc" - przedstawiliśmy je już 3 razy, a będą 4 raz wystawiane na "Dniu Babci i Dziadka". Jest to drugi scenariusz jasełek z Baśniowej Kapeli, który wzbudził ogromne emocje wśród publiczności: zachwyt, wzruszenie, aplauzy na stojąco - towarzyszyły " małym aktorom". Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Panie Adamie i cała Baśniowa Kapelo macie niesamowity dar poruszania serc - współpraca z Wami to wielka przyjemność.

13 października 2015

Ja chce tylko z serca podziekowac za jaselka "Ach! Co za noc!" WYSTAWILAM! Owszem wystawialam swoje wlasne ale duzo sie napracowalam. :) Ale Te od WAS byly po prostu cu-dow-ne! Mialam zaraz napisac po ich wystawieniu...ale jakos tak schodzilo az do tego roku, kiedy znow potrzeba nagli:). Juz zamowilam nowe...rozne!!! :) Dziekuje i zycze wszystkiego dobrego w nowych pomyslach.

27 stycznia 2018

Dzień dobry, Chciałam bardzo podziękować za pracę nad scenariuszami i płytą "Ach, co za noc!". Muzyka i teksty zachwyciły Dziadków, Babcie i Rodziców moich Pociech, a Dzieci z przejęciem wcieliły się w swoje rolę. A grało: 2 Pasterzy, Gwiazda Betlejemska, 3 Aniołki, 3 Króli, Józefa i Maryja:) Nie zabrało nam również Głównego Bohatera:) Czuć było, że opowiadamy o największej Tajemnicy wcielenia i z radością śpiewaliśmy przy żłóbeczku. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!:) Małgorzata Pazdan

11 grudnia 2019

https://wielun.naszemiasto.pl/niezwykle-magiczne-jaselka-w-konopnicyzdjecia/ar/c13-3598852?fbclid=IwAR2_zdrCkxJTr-TwtM8hVOO_aKoBL-l8VDSxGZeMw61JzPCwsSDAD00i-5g

7 stycznia 2020

“Panie Adamie, Kochany, tak Kochany, bo jak inaczej zwrócić się do osoby, która pisze takie scenariusze...? Jestem nauczycielem z prawie 20 letnim stażem, nauczycielem przedszkola. Co roku wystawiam Jasełka. W tym roku trafiłam, szukając, scenariusza do kolejnego przedstawienia, na Pańskie opracowania... Wybrałam _Ach! Co za noc! W wersji dla przedszkolaków. Zakupiłam książkę z płytą i zabrałam się za pracę...rozpisywanie ról, próby itd. Dużo tego. 20.12 przyszedł ten dzień... mieliśmy wystawić Jasełka..stres jaki mnie opanował sięgnął sufitu w sali gimnastycznej, gdzie odbywać się miały Jasełka (w przedstawieniu wzięły udział dzieci od 3 do 6 lat, dwie nauczycielki,w tym ja oraz chętni rodzice)... Rozpoczęło się przedstawienie..buzię wszystkich były otwarte z zachwytu, nikt nawet nie śmiał przeszkodzić jakimkolwiek szeptem (chyba, że sceny humorystyczne)...i ostatnia scena i ostatnia pastorałka...wszyscy wstali...brawa, owacje, zachwyt.. nie potrafię opisać. Takiego przedstawienia jeszcze ta szkoła nie widziała . Powtórzyliśmy to samo na Dniu Seniora...i znowu.. SUKCES!!!. Ja wiem , że włożyliśmy ogrom pracy ,ale przecież to Pański Scenariusz był przyczyną naszego sukcesu. Bardzo żałuję , że Pana nie zaprosiłam, ale nie śmiałabym..a teraz wiem, że to był błąd. Jeśli pozwoli Pan wyślę filmik .. . Padło pytanie do mnie (oczywiście zebrałam moc gratulacji), co wystawisz za rok, jeśli dziś taki sukces..? Ja już wiem...kolejny Pana scenariusz.. Chylę czoła i pozdrawiam gorąco. Jest Pan wspaniały.”

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl