Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 69,99 zł 69.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

UWAGA! Można zakupić ścieżkę dźwiękową w formacie mp3 i otrzymać scenariusz Gratis. Jeszcze dziś możesz mieć pełny zestaw zamawiając wersję cyfrową, którą można znaleźć poniżej tego opisu w produktach powiązanych. 

TAK ON JEST KRÓLEM  to scenariusz jasełek dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Dzięki wielości przewidzianych ról pozwala zaistnieć na scenie całej grupie czy klasie. W fabule pojawiają się rodziny składające pokłon małemu Jezusowi, co pozwala zaangażować w przedstawienie także rodziców. Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami: Maryją, Józefem, aniołami, diabłem, pasterzami i królami, w scenariuszu pojawiają się Kresowianie, Ślązacy i Krakowiacy, którzy przynoszą Dzieciątku dary związane ze swoim regionem. Przewidziany dla nich tekst można łatwo zmodyfikować dostosowując do dowolnych grup i części kraju. Pięknym uzupełnieniem fabuły są specjalnie na jej potrzeby napisane i skomponowane pastorałki. Ich proste teksty szybko zostają w głowach małych aktorów, podobnie jak napisane wierszem role. Realizacja przedstawienia jasełkowego według scenariusza „Tak! On jest królem” gwarantuje dobrą zabawę wszystkim zaangażowanym i sukces sceniczny.

Posłuchaj utworów ze ścieżki dźwiękowej do scenariusza >>

W komplecie książka ze scenariuszem i zapisem nutowym pastorałek oraz płyta CD z piosenkami, pastorałkami, efektami dźwiękowymi, podkładami muzycznymi, grafiką, która może posłużyć w przygotowaniu scenografii, tekstem scenariusza (jak w książce, z możliwością wydrukowania). Zapewniamy, że scenariusz przygotowany jest na miarę możliwości przedszkolaków.

Informacja dla realizujących

Oddajemy w Państwa ręce scenariusz jasełek bożonarodzeniowych, jako pomoc, narzędzie do wyreżyserowania przedstawienia pielęgnującego nasze narodowe uczucia i emocje, tradycję głęboko zakorzenioną w naszych sercach.


Jestem przekonany, że wspólnie możemy nie tylko podtrzymywać to, co dla większości z nas jest bardzo bliskie, ale nawet rozwijać i ubogacać. Pisząc ten scenariusz, starałem się wiernie trzymać wartości chrześcijańskich, które, niezależnie od światopoglądu, są źródłem wydarzeń sprzed ponad dwudziestu wieków.

Scenariusz daje ogromne możliwości wykreowania przedstawienia na miarę ambicji nauczyciela. Zwracam na to uwagę ze względu na coraz bogatsze predyspozycje poszczególnych nauczycieli, lecz także konkurencyjność na rynku przedszkolnym, która może pozytywnie wpływać na jakość pracy. Pragnę, aby przedstawienie wg Baśniowej Kapeli i praca nad nim porwały nauczycieli i dzieci, rozgrzały do pięknej i świętej pracy. Pragnę też, aby czuli się Państwo spełnieni realizując przedstawienie.

Powierzamy:

Prozę dla narratora, który może pełnić bardzo praktyczną rolę, wprowadzać w poszczególne sceny, lecz także czuwać nad dziećmi i kierować nimi nie schodząc ze sceny (dyskretna obecność). Podobną rolę może odgrywać Dorosły Anioł, w którego rolę może się wcielić jedna z Pań, bądź któryś z rodziców.
Wiersze i dialogi dla dzieci oraz dorosłych (serdecznie zachęcam do uaktywnienia rodziców, budowania więzi z przedszkolem).


Płytę CD, a na niej: piosenkę do sceny poszukiwania miejsca dla Jezusa, pięć pastorałek, jedną kolędę (Wśród nocnej ciszy, w gwarze podhalańskiej), dwa utwory a capella, efekty dźwiękowe, które mają pobudzić wyobraźnię i budować klimat przedstawienia (naturalne, nie z klawisza), podkłady muzyczne do pastorałek, a także dwa utwory w prezencie, ale takie, które również można wykorzystać w realizacji dzieła. Cała oprawa muzyczna jest przygotowana w wersji studyjnej (zachęcamy – jeśli możliwe – do użycia sprzętu nagłaśniającego na odpowiednim poziomie). Na płycie znajduje się plik ze scenariuszem (taki sam, jak w książce), by mogli go Państwo wydrukować dzieciom do nauki swoich ról w domu, a także nauczycielom do pracy w grupach oraz grafika do kolorowania i do wykorzystania w scenografii.

Fragment scenariusza


 

 Akt I


Występują:
Narrator, Maria, Józef, Diabeł, Pasterze, Psy Pasterskie, Publiczność.


Na scenie panuje półmrok. Brak światła symbolizuje rzeczywistość przed narodzeniem Jezusa. Pierwsze sceny przedstawienia rozgrywają się poza sceną, wśród publiczności, która gra rolę mieszkańców Betlejem.
Gwarna ulica Betlejem, w tym tumulcie rozlega się głos urzędnika, a także głosy Józefa i Marii (ta scena nagrana i odtworzona z CD):


CD nr 1 (gwar i rozmowa z urzędnikiem, spis ludności)


– Józef z Galilei, z miasta Nazaret, z domu Dawida...
– Zapisałem, kto następny?


Narrator:
Zapadł wieczór. Maria czuła, że niebawem nadejdzie dla niej czas rozwiązania. Razem z Józefem poszukiwali miejsca, gdzie mogłoby się narodzić Święte Dziecię.


CD nr 2 (pukanie i odpowiedź gospodarza, efekty)


Maria i Józef nadchodzą z tyłu sali, zbliżają się do publiczności i pukają do serc ludzi (dosłownie!), lecz oni są obojętni. Na scenę wbiega Diabeł i zbiegając w stronę publiczności, krzyczy:

Jak diabeł podpowie,
wyjdzie ci na zdrowie
Ajajaj, nie otwieraj
nie otwieraj
nie otwieraj
nie otwieraj!

CD nr 3

Piosenka pt. Szukają


Puk, puk, puk
pukają
puk, puk, puk
szukają
nie ma miejsca
dla Jezusa.

Wszystkie drzwi zamknięte
Dzieciąteczko Święte
gdzieś pod sercem mamy
jeszcze śpi.

Wszystkie drzwi zamknięte
Dzieciąteczko Święte
Gdzieś pod sercem mamy
budzi się
nie wie, że...

Puk, puk, puk
pukają
puk, puk, puk
szukają
ale drzwi nie otwiera nikt.

Gwiżdże wiatr, na dworze zawierucha — efekty nagrane na CD tworzą tło dialogu:


CD nr 4 (efekty)


Józef:
Mario, nasz los nikogo nie obchodzi.
Maria:
Wiem... Józefie, czuję, że nadchodzi czas narodzin.
Józef:
Spójrz, tam za miastem, nad górami, widzę gwiazdę. Kręci się, kręci, wiruje.
Maria:
Może drogę nam wskazuje?
Józef:
Pójdźmy w tamtą stronę.
Maria:
Boże, oby tam było miejsce nam przeznaczone.

Akcja przenosi się na scenę. Maria i Józef wchodzą na scenę i zajmują miejsce za zasłoną, która maskuje stajenkę.

Diabeł:
Kłopot z głowy. Nie ma mowy, nie uchowa się za miastem. Może zadzwonię do piekła, nim zasnę?

Diabeł rozmawia przez telefon, który ma wyglądać zabawnie, może być zrobiony np. z banana, z ogórka, może z kawałka drzewa lub sztucznej kości.

Szefie, szykuj premię. Ludzkie plemię nie przyjęło Dzieciątka... Tak, wystarczy dziesiątka, może chociaż piątka... Pięć małych srebrników.., szefie!

Diabeł, rozmawiając, schodzi ze sceny. Po chwili słychać jego ziewanie, a następnie chrapanie.
Wiersz dla dziecka przebranego za mędrca (okulary, w ręku księga):

Boi się Boga
Diabeł jest wszędzie
po cichu się skrada
namawia do złego
kusi, podpowiada.
Boi się Boga
i święconej wody
nie ma władzy nad człowiekiem
jeśli ten nie wyrazi zgody.
Nie nazywaj go lepiej diabełkiem
ale diabłem
żeby przypadkiem nie myślał
że jest naszym skarbem!

W tle muzyka kołysanki. Scena, chwilowo pusta, po chwili się wypełnia.

Narrator:
Maria i Józef błądzili wokół Betlejem, aż wreszcie znaleźli ubogą stajenkę. Nie była pałacem ani miejscem godnym Syna Bożego, ale była przytulna i ciepła. Zamiast wygodnego łoża stał tam żłobek, a za pościel służyło sianko.


Na scenę wchodzą pasterze, słychać beczenie owiec, szczekanie psa i dialogi. Jeśli przedstawienie jest przygotowywane z rozmachem, bierze w nim udział duża grupa dzieci i warunki sceniczne na to pozwalają, mogą wystąpić maluchy przebrane za owce, a nawet za owczarki.


Pasterz Pierwszy:
Pieski, pilnujcie owieczek, bo wiecie, że wilki grasują i kombinują.
Pies Pasterski:
Tak jest! Tak jest, pasterzu!
Pasterz Drugi:
Zmówmy po pacierzu i połóżmy się do snu.

Pasterze zasypiają wokół sceny. Owce stoją w grupie i od czasu do czasu cicho beczą aż do momentu, gdy narrator zacznie swoją kwestię. Ta scena uśpienia trwa około 15–20 sekund.


Narrator:
Ludzie pogrążyli się we śnie. Wiatr ucichł. Nastała wielka cisza, świat wstrzymał oddech, aż nagle...
Płacz dziecka.


CD nr 5 (płacz dziecka)

Odtwarzacz:
  • Tak! On jest Krolem! - zwiastun muzyczny

Dane techniczne

Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-00-9
Liczba stron 36
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 7
Wersje instrumentalne Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (10)

12 lipca 2013

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za tak piękny scenariusz Tak on jest królem według którego wystawiłyśmy przepiękne, niespotykane dotąd jasełka. Przyznaję, pracy było co nie miara, ale opłacało się….., przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami i zachwytem naszej publiczności szkolnej. To cudownie, że Ktoś obdarzony takim talentem, może służyć innym. Zdjęcia można zobaczyć na stronie naszej szkoły PSP nr 29 w Radomiu. Już wiemy, że w przyszłym roku, wykorzystamy drugi, zakupiony scenariusz: Światłość w ciemności świeci . Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego, dla całej ” Baśniowej kapeli ”

12 lipca 2013

Jasełka Tak On jest Królem moje dzieci z zerówki wystawiały aż 6 razy! Ten ostatni w Zborowie, gdzie zajęliśmy II miejsce w Przeglądzie Jasełek.Tak,6 razy i mogłyby jeszcze!W ogóle nie były nimi znudzone!Podobały się bardzo zarówno Rodzicom,Dziadkom, Radnym i w ogóle wszystkim.Słowom uznania nie było końca,oklaskom też.Nie zabrakło łez,śmiechu i wzruszeń.A to wszystko dzięki fenomenalnej twórczości p.Adama-Baśniowej Kapeli!Panie Adamie -Pana scenariusze po prostu skazane są na sukces!Jestem pełna szacunku i uznania dla Pana pracy i cieszę się, że mogę wspólnie z dziećmi uczestniczyć w tej przygodzie jaką są Pana przedstawienia-scenariusze,opisane rzetelnie, łatwo wpadają w ucho no i te piosenki,pastorałki…Rewelacja! Dziękuję bardzo i proszę o więcej takich tekstów.

7 sierpnia 2013

Witamy serdecznie Panie Adamie, Miałyśmy przyjemność skorzystać ze scenariusza Tak! On jest królem!. Przygotowałyśmy przedstawienie, w którym wykorzystałyśmy scenariusz, piosenki i muzykę z płyty. Przedstawienie odbyło się 25.12.2012r. w Kościele Zielonoświątkowym w Białogardzie. Aktorzy (dzieci w wieku od 2,5-11 lat oraz młodzież- razem 17 osób) odebrali owacje na stojąco. Wszyscy widzowie byli zachwyceni. Przedstawienie umiliło ten świąteczny dzień i poruszyło wiele serc. Bardzo Panu dziękujemy. Bez Pana piosenek i tekstów nie byłoby tak ciekawie. Beata Hynda-Pietkun Irena Hynda

7 sierpnia 2013

W ubiegłym roku przygotowałam jasełka Tak On jest Królem w naszej małej,wiejskiej szkole i były one najpiękniejszym wydarzeniem w ciągu całego roku szkolnego. Przygotowywałam je z klasą 3.Na koniec roku szkolnego wychowawczyni tej klasy, zadała dzieciom do napisania wypracowanie, co z tych 3 wspólnych lat pozostanie w ich pamięci, poza trójką dzieci wszyscy napisali że jasełka i praca nad nimi. Dla mnie to było również piękne przeżycie dlatego postanowiłam nadal pracować na Waszych scenariuszach mimo,że muszę płacić za nie z własnego budżetu.Jednak dla takich przeżyć warto.

7 sierpnia 2013

Jasełka Tak On jest Królem moje dzieci z zerówki wystawiały aż 6razy! Ten ostatni w Zborowie, gdzie zajęliśmy IImiejsce w Przeglądzie Jasełek.Tak,6razy i mogłyby jeszcze!W ogóle nie były nimi znudzone!Podobały się bardzo zarówno Rodzicom,Dziadkom, Radnym i w ogóle wszystkim.Słowom uznania nie było końca,oklaskom też.Nie zabrakło łez,śmiechu i wzruszeń.A to wszystko dzięki fenomenalnej twórczości p.Adama-Baśniowej Kapeli!Panie Adamie -Pana scenariusze po prostu skazane są na sukces!Jestem pełna szacunku i uznania dla Pana pracy i cieszę się, że mogę wspólnie z dziećmi uczestniczyć w tej przygodzie jaką są Pana przedstawienia-scenariusze,opisane rzetelnie, łatwo wpadają w ucho no i te piosenki,pastorałki...Rewelacja!Dziękuję bardzo i proszę o więcej takich tekstów.

7 sierpnia 2013

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za tak piękny scenariusz Tak on jest królem według którego wystawiłyśmy przepiękne, niespotykane dotąd jasełka. Przyznaję, pracy było co nie miara, ale opłacało się....., przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami i zachwytem naszej publiczności szkolnej. To cudownie, że Ktoś obdarzony takim talentem, może służyć innym. Zdjęcia można zobaczyć na stronie naszej szkoły PSP nr 29 w Radomiu. Już wiemy, że w przyszłym roku, wykorzystamy drugi, zakupiony scenariusz: Światłość w ciemności świeci. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego, dla całej " Baśniowej kapeli " w Nowym Roku Jolanta Brodowska

7 sierpnia 2013

Moje przedszkolaki zadziwiająco szybko opanowały pastorałki. No muszę powiedzieć, że mam w tym roku szczęście. Tak on jest królem jest już przebojem. Moje Misie kłaniają się przy tym jak prawdziwi królowie.

7 sierpnia 2013

Dzień dobry! Informuję, że zgodnie z Pana obietnicą otrzymałam wczoraj przesyłkę ze scenariuszem. Dziękuję! A tak na marginesie: wydanie profesjonalnie opracowane, w 100% pomocne, szkoda tylko, że na płytce nie ma zapisanego tak czarującego i tajemniczego głosu narratora, jak to jest w prezentacji skrótowej na stronie www. Dla mnie osobiście byłoby to bardziej przydatne, bo dodaje całości nastroju, którego, obawiam się, nie uda się wytworzyć realizując z dziećmi. Ale reszta- pełen szacunek! Jeszcze raz dziękuję

21 stycznia 2014

Scenariusz bardzo ciekawy , pastorałki fantastyczne. Ja przygotowałam przedstawienie tylko w oparciu o nagrania z płyty (bez recytacji) - ponieważ musiałam przygotować bardzo krótkie przedstawienie na Gminne Spotkanie Oddziałów Przedszkolnych. Wszystkim bardzo się podobało, nikt się nie nudził. Było super. Zdjęcia na stronie naszej szkoły sp1kaszow.pl Dziękuję

29 października 2021

Nazywają mnie Maryją, ponieważ zawsze najlepiej odnajdywałam się w jasełkowej roli Maryi. Kiedy w zeszłe święta przedstawialiśmy ten scenariusz wszystko poszło idealnie. Tekst świetny, muzyka piękna efekty dźwiękowe idalnie dopełniają całość. W tym roku zabieramy się z inny scenariusz z mojej kolekcji pt. "Ach! Co za noc!" (w wersji szkolnej). Serdeczne gratulacje dla Pana Adama! Mary

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl