Kielich Goryczy - Misterium Męki Pańskiej wraz z drogą krzyżową

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Kielich goryczy” to scenariusz misterium męki pańskiej do zrealizowania z uczniami. Został on napisany w dwóch wariantach – dla uczniów klas I–IV szkół podstawowych oraz dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i średnich. Może to być przedsięwzięcie sceniczne z dużym rozmachem  - pełny skład aktorski to około 40 osób plus chór z wokalistami, ale także w skromniejszych warunkach osobowych.

Fabuła oparta jest ściśle na ewangelicznym przekazie i skupia się na przekazaniu emocji Jezusa z ogrodu oliwnego i drogi krzyżowej, której projekcja pojawia się przed oczami Zbawiciela w trakcie modlitwy w Getsemani. Oprócz spotkań dobrze znanych z drogi krzyżowej, w scenariuszu znalazły się momenty konfrontacji cierpiącego Boga-Człowieka z szatanem i samotnością.

Pojawiają się  także osoby, którym okazał miłość – Maria Magdalena, Nikodem, córka Jaira. Wszystkie spotkania na drodze krzyżowej są niezwykłe… Ich głęboki, refleksyjny nastrój pogłębiają piosenki stworzone specjalnie do tego scenariusza i uzupełniające jego treść. Przygotowane na jego podstawie przedstawienie doskonale wpisuje się w nastrój Wielkiego Postu, pomagając aktorom i widzom głębiej przeżyć ten szczególny czas.

Książka zawiera scenariusz w dwóch wersjach:

 • dla uczniów klas I-IV
 • dla uczniów starszych, młodzieży oraz osób dorosłych

Scenariusz przedstawienia wielkopostnego posiada oryginalną oprawę muzyczną. Tym razem dołączamy dwie płyty CD:

 • CD 1- nowe utwory w wersji instrumentalnej i z wokalem, muzyka ilustracyjna, efekty dźwiękowe do przedstawienia, plakat w formacie A3 i A4, a także tekst scenariusza do wydrukowania.
 • CD 2- tekst rozważań i Drogi Krzyżowej czytany przez lektora, połączony z utworami z pierwszej płyty. Całość stanowi słuchowisko, przydatne do nauki dla aktorów.
Odtwarzacz:
 • Plakat w formacie A4
 • Adonai
 • Gdybys...
 • Getsemani
 • Noca
 • Sluchowisko - fragment
 • Fragment scenariusza

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

7 sierpnia 2013

Na etapie prób scenariusz Kielich goryczy dla uczniów młodszych robi wrażenie. Po przesłuchaniu piosenek występujących w scenariuszu miałam watpliwość, czy dzieciom sie spodobają. Ale już po pierwszej próbie zakochaliśmy sie w tych piosenkach. Scenariusz jest wzruszający. Płytę ze słuchowiskiem słucham po raz kolejny. Ma w sobie coś. Myślę że prawdę. Jednym słowem dziękuję bardzo. Troszkę brakuje mi tylko takiej piosenki dla całkiem małych dzieci. Może w przyszłości.

24 lutego 2014

Panie Adamie. Chcę podziękować za scenariusz Kielich goryczy. Razem z młodzieżą z parafii w Lipnicy Wielkiej, w której posługuję mogliśmy dzięki niemu odbyć niesamowite rekolekcje przygotowując to misterium. Także uczniowie szkół (gimnazjum Liceum i Technikum) oraz rodzice i parafianie mogli dzięki Twojej i naszej pracy, jak ufam lepiej przeżyć Triduum paschalne i Wielkanocny poranek. Niech Pan błogosławi w dalszej twórczej pracy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl