Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów

Dla uczniów
65
PLN
Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów
Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów 2 3.18
Książę Pokoju - scenariusz jasełek dla uczniów
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 65,00 zł
Cena netto: 65,00 zł
szt.

"Książę Pokoju” to scenariusz jasełek dla uczniów starszych klas szkól podstawowych i dla gimnazjalistów. Fabuła została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci HERODA i JEZUSA. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich SIEDMIU GRZECHÓW GŁÓWNYCH, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana TRZEM MAGOM, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Scenariusz uwzględnia misyjny charakter obchodzonego wkrótce po Bożym Narodzeniu święta Trzech Króli. W kulminacyjnej części przedstawienia przewidziana została piosenka misyjna traktująca o losie dzieci z całego świata.


Kompletna publikacja „Książę Pokoju” (scenariusz, ścieżka dźwiękowa, pastorałki z wokalem i bez, plakat) pozwala stworzyć piękne jasełka niosące ze sobą głębokie przesłanie, wzruszające, ale i nie pozbawione humoru. Jego realizacja gwarantuje dobrą zabawę zaangażowanym w przedstawienie i sukces sceniczny. Polecamy i życzymy owocnej pracy!

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Format 170x240 mm
Książka 1 szt
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-17-7
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 7
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Cena: 65,00 zł

W Tobie jest światło - scenariusz przedstawień bożonarodzeniowych W Tobie jest światło - scenariusz przedstawień bożonarodzeniowych

Współczesne podejście do tematyki Bożego Narodzenia, tym razem widzianego oczyma młodych ludzi trapionych rodzinnymi problemami i załamaniem wiary. 

Cena: 59,00 zł

Opinie o produkcie (2)

Jolanta Majerowska
22 grudnia 2015

Od kilku lat realizuję z moim szkolnym teatrzykiem kolejne scenariusze Pana autorstwa. Doceniam w nich szczególnie to, że za każdym razem podejmuje Pan tematykę bożonarodzeniową z innego punktu widzenia. W tym roku głównym bohaterem uczynił Pan Heroda i dzięki temu, że miałam do dyspozycji niezłego aktora stało się to atutem przedstawienia. Mój Herod, choć grał rolę podłego człeka podbił serca widzów. Rola ta, podobnie jak większa część tekstu była trudna (oczywiście jak dla dzieci głównie z młodszych klas szkoły podstawowej), ale po małych zabiegach kosmetycznych udało mi się dopasować tekst do możliwości moich aktorów. Ciekawym wyzwaniem była też mnogość ról. Do przedstawienia zaangażowałam 30% uczniów mojej małej szkółki, co zaprzecza opinii, że aktorami mogą być tylko nieliczni. U mnie aktorem (i to niezłym) okazał się co trzeci uczeń. Super pomysłem była scena z diabłem i osobą z publiczności. Nasza diablica spisała się na medal. Jednak najwięcej radości i aktorom, i widzom dały sceny ze zwierzątkami. Sceny humorystyczne zawsze uatrakcyjniają występ (zwracają na to uwagę wszystkie komisje konkursowe). Dla młodszych dzieci, które grały role zwierząt istotne jest też to, czy tekst jest rymowany, więc świetnie, że przynajmniej te fragmenty takie były. Bardzo przydatne przy reżyserowaniu są uwagi autora nt. scenografii, zachowań aktorów, rekwizytów itp. Z większości skwapliwie korzystam, bo są trafne i przemyślane. Podobnie jak w poprzednich scenariuszach tak i w "Księciu Pokoju" muzyka jest świetna. Jej rola narracyjna nadała inscenizacji wyjątkowego charakteru. Przy kilku czysto śpiewających uczniach można przy jej pomocy zaczarować widownię. Cieszę się, że mogę korzystać z tak dobrze przygotowanego scenariusza i choć nigdy nie odtwarzam go 1:1, to pomoc w realizacji przedstawienia jest nieoceniona. Już czekam na kolejny! Ładne zdjęcia z naszego występu w kościele z okazji Święta Trzech Króli można zobaczyć na stronie www. parafiaslonowice.pl - a Przegląd Jasełek w naszej gminie wygrywamy z każdym kolejnym Pana scenariuszem.


Elwira Misztal z Warszawy
21 września 2017

Jestem bardzo zadowolona z tego scenariusza. To kolejny, który realizuję według Pana pomysłów i kolejny, który mało, że nie zawodzi, to zaskakuje. Skąd ty;le pomysłów..? I świetny warsztat. Czekam na kolejne wyzwania Pozdrawiam


Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl