Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Dla przedszkolaków
69
PLN
Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III
Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III 3 4.2
dzieciateczko_book.jpg
  • nowość
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 69,00 zł
Cena netto: 69,00 zł
szt.

DZIECIĄTECZKO MALEŃKIE czyli jasełka wigilijne, to bardzo prosty w realizacji, zabawny ale też wzruszający scenariusz jasełek do realizacji przez dzieci przedszkolne i uczniów klas nauczania początkowego. Jest to trzyaktowy scenariusz, który w uproszczony sposób pokazuje polską tradycję Bożego Narodzenia, poprzedzonego dniem wigilijnym.

Trzyaktowy scenariusz jest przeznaczony do realizacji przez przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego.
Fragmenty scenariusza mogą znakomicie posłużyć przy okazji Wigilii przedszkolnych, szkolnych itp. Piosenka pt. Wigilia zawiera wiele tak bliskich nam emocji. Dodatkowym walorem tego scenariusza jest wątek związany z babcią i dziadkiem. Znaczące role oraz piosenka pt. „Babcia i dziadziuś Jezusa” może uświetnić tak hucznie obchodzony w Polsce Dzień Babci i Dziadka.

Na płycie ze ścieżką dźwiękową znajduje się również plik tekstowy ze scenariuszem, czyli z zawartością książki i projekt plakatu w dwóch formatach.

Ścieżka dźwiękowa do scenariusza jasełek

1. Ilustracja muzyczna pt. Gorączka przedwigilijna
2. Wigilijny głód (z wokalem)
3. Dzwonek do drzwi - efekt dźwiękowy
4. Ilustracja muzyczna pt. Nie ma miejsca…
5. Ilustracja muzyczna pt. Gorączka przedwigilijna II
6. Ilustracja muzyczna pt. Pismo Święte
7. Wigilia (z wokalem)
8. Wigilia – podkład muzyczny
9. Ilustracja muzyczna pt. „Gdy śliczna Panna”
10. Święta cisza (z wokalem)
11. Pan wyczekiwany (fragment z chórkiem)
12. Babcia i Dziadek Jezusa – podkład muzyczny
13. Do Jezusa (fragment: sam refren)
14. Do Jezusa (fragment: sam refren)
15. Dzieciąteczko maleńkie – podkład muzyczny
16. Do Jezusa (fragment: sam refren)
17. Święta cisza – podkład muzyczny
18. Ilustracja muzyczna pt. „Objawienie”
19. Dzieciąteczko maleńkie – podkład muzyczny
20. Do Jezusa – podkład muzyczny
Wersje z wokalem
21. Wigilijny głód
22. Wigilia
23. Święta cisza
24. Pan wyczekiwany (fragment)
25. Babcia i dziadek Jezusa
26. Do Jezusa
27. Dzieciąteczko maleńkie

FABUŁA w pigułce:
AKT I – Przygotowania do kolacji poprzedzającej świętowanie Bożego Narodzenia, czyli gorączka przedwigilijna. Ta część przedstawienia, to przede wszystkim obraz i dźwięk muzyczny, czyli gra niemal bez słów. Taki zamysł ma przynajmniej dwa walory: wykorzystanie naturalnych cech charakterologicznych dzieci oraz mniej absorbująca dla reżysera praca na etapie przygotowań. Domyślam się, że publiczność będzie miała pyszną ucztę, bo dzieci w swojej bystrości ale i nieporadności potrafią być niezwykle barwne i widowiskowe.

Akt II – To polska, tradycyjna celebracja stołu - kolacja wigilijna, poprzedzona łamaniem się opłatkiem a zakończona kolędowaniem.

AKT III – To rodzinne pielgrzymowanie do szopki czyli pasterka i pierwszy dzień świąt. Bohaterowie Aktu I i II czyli rodzina przybywają w strojach ludowych z regionu, w którym rozgrywa się przedstawienie a za nimi przychodzą ich sąsiedzi przebrani za górali, później kolejni sąsiedzi przebrani za Trzech Króli itd. Rodzinnie, wspólnotowo i regionalnie. W ten Akt można wpisać lokalną tradycją świąteczną. Wszystko kończy się radosnym kolędowaniem.

Powodzenia w realizacji!

Adam Szafraniec

Posłuchaj zwiastunu dźwiękowego

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Format 170x240 mm
Książka 1 szt
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-27-6
Liczba stron 48
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 20
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek

Kompleksowa publikacja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W komplecie książka z tekstem i zapisem nutowym pastorałek oraz płyta CD z piosenkami, pastorałkami, efektami dźwiękowymi, podkładami muzycznymi, grafiką, która może posłużyć w przygotowaniu scenografii oraz tekstem do wydrukowania.

Cena: 59,00 zł

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Publikacja przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

Cena: 65,00 zł

Opinie o produkcie (3)

Ela Adamska
15 października 2017

Panie Adamie, dziękuję bardzo za scenariusz. Jak już wielokrotnie podkreślałam wszystkie scenariusze jasełkowe są przepiękne - każde ujmuje czym innym, oprawa muzyczna - to mistrzostwo świata. Wystawiam je wraz z dziećmi nie tylko dla rodziców, ale seniorów i ludzi samotnych i podczas pasterki dla dzieci w kościele. Za każdym razem słyszę ogrom pochwał dotyczących scenariusza i wzruszających pastorałek. Także z całego serca dziękuję!!!!


Monika - nauczyciel przedszkol
22 października 2017

Jestem wierną fanką Pana Jasełek jak i innych scenariuszy!!!!!! Wystawiałam wszystkie dostępne i tak- zdobywaliśmy 1 miejsca na przeglądach Świątecznych -łącznie 4 :) i nagrody Grand Prix Oczarował Pan scenariuszem moich rodziców którzy wystawili Zagubiony Czas, i chcą to zrobić ponownie. Kopciuszka wystawiłam już z dwoma grupami.To co wyróżnia Pana scenariusze to niewyobrażalna dawka emocji i wzruszeń!!!!! Pozostają na długo w pamięci!!! Praca z nimi do sama przyjemność i niesamowity rozwój. Dziękuję!!!! Monika- nauczyciel przedszkola


Dominika Kołakowska - Dziwnówe
3 stycznia 2018

Dnia 19 grudnia zmagania naszych dziwnowskich 6-latków zostały nagrodzone gromkimi brawami, więc chyba się podobało. Piszę do Pana z ogromnym podziękowaniem za scenariuszowe wsparcie. Muszę się przyznać, że nie wykorzystałyśmy całego Pańskiego scenariusza, ale był on dla nas ogromną inspiracją. Zachowany został motyw polskiego, tradycyjnego Bożego Narodzenia. Wykorzystałyśmy akt, który przerażał nas najbardziej, czyli gorączkę przedwigilijną, która jak się okazało, była strzałem w dziesiątkę. Dzieci poradziły sobie doskonale, tak jak pisał Pan w scenariuszu - „nie grający w danym momencie, nie mogą stać biernie”. I tak właśnie było – cała rodzina poradziła sobie cudownie, oni to po prostu zagrali. Polska, tradycyjna celebracja stołu, czyli kolacja wigilijna, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i wspólne kolędowanie również zostały zawarte w przedstawieniu. Do udziału w przedstawieniu zaproszeni zostali rodzice dzieci występujących w Jasełkach. Wcielili się oni w rolę dorosłych kolędników oraz w przechodniów, w scenie dodanej od nas. A była to scena, w której dziadek opowiada baśń o „Dziewczynce z zapałkami” – i ta dziewczynka wraz z dorosłymi pojawiła się na scenie – motyw z dawnych lat, ubrany we współczesność – kiedy zabiegani i zajęci telefonami, nie zauważamy przysłowiowej dziewczynki z zapałkami. Było także rodzinne pielgrzymowanie do szopki – RODZINY, PASTUSZKÓW, TRZECH KRÓLI, KOLĘDNIKÓW (małych i dużych), a także SZEŚCIU ANIOŁÓW GŁÓWNYCH. Oczywiście była także Święta Rodzina. Tekst Matki Boskiej z aktu ostatniego został w pełni wykorzystany, a ponieważ ostatnie słowa tego przemówienia to: „że jesteśmy dziećmi, ukochanymi dziećmi Boga!” to w naszym przedstawieniu, po słowach Maryi, na scenie zabrzmiała pastorałka pt. „Jestem ukochanym dzieckiem Boga”. Całości dopełniły życzenia od całej Rodziny – MAMY, TATY, BABCI, DZIADKA I TRÓJKI DZIECI. Było rodzinnie, wspólnie, w miłości, z miłości i dla miłości. Jedna z pań z widowni powiedziała, że te Jasełka to była piękna katecheza. Myślę więc, że to co najważniejsze zostało przekazane. Jeszcze raz dziękuję z głębi serca za pomoc i wsparcie, życzę pomyślnego Nowego Roku.


Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl