Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Dla przedszkolaków
69
PLN
Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III
Dzieciąteczko maleńkie - jasełka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III 2 4.42857
dzieciateczko_book.jpg
  • nowość
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 69,00 zł
Cena netto: 69,00 zł
szt.

DZIECIĄTECZKO MALEŃKIE czyli jasełka wigilijne, to bardzo prosty w realizacji, zabawny ale też wzruszający scenariusz jasełek do realizacji przez dzieci przedszkolne i uczniów klas nauczania początkowego. Jest to trzyaktowy scenariusz, który w uproszczony sposób pokazuje polską tradycję Bożego Narodzenia, poprzedzonego dniem wigilijnym.

Trzyaktowy scenariusz jest przeznaczony do realizacji przez przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego.
Fragmenty scenariusza mogą znakomicie posłużyć przy okazji Wigilii przedszkolnych, szkolnych itp. Piosenka pt. Wigilia zawiera wiele tak bliskich nam emocji. Dodatkowym walorem tego scenariusza jest wątek związany z babcią i dziadkiem. Znaczące role oraz piosenka pt. „Babcia i dziadziuś Jezusa” może uświetnić tak hucznie obchodzony w Polsce Dzień Babci i Dziadka.

Na płycie ze ścieżką dźwiękową znajduje się również plik tekstowy ze scenariuszem, czyli z zawartością książki i projekt plakatu w dwóch formatach.

Ścieżka dźwiękowa do scenariusza jasełek

1. Ilustracja muzyczna pt. Gorączka przedwigilijna
2. Wigilijny głód (z wokalem)
3. Dzwonek do drzwi - efekt dźwiękowy
4. Ilustracja muzyczna pt. Nie ma miejsca…
5. Ilustracja muzyczna pt. Gorączka przedwigilijna II
6. Ilustracja muzyczna pt. Pismo Święte
7. Wigilia (z wokalem)
8. Wigilia – podkład muzyczny
9. Ilustracja muzyczna pt. „Gdy śliczna Panna”
10. Święta cisza (z wokalem)
11. Pan wyczekiwany (fragment z chórkiem)
12. Babcia i Dziadek Jezusa – podkład muzyczny
13. Do Jezusa (fragment: sam refren)
14. Do Jezusa (fragment: sam refren)
15. Dzieciąteczko maleńkie – podkład muzyczny
16. Do Jezusa (fragment: sam refren)
17. Święta cisza – podkład muzyczny
18. Ilustracja muzyczna pt. „Objawienie”
19. Dzieciąteczko maleńkie – podkład muzyczny
20. Do Jezusa – podkład muzyczny
Wersje z wokalem
21. Wigilijny głód
22. Wigilia
23. Święta cisza
24. Pan wyczekiwany (fragment)
25. Babcia i dziadek Jezusa
26. Do Jezusa
27. Dzieciąteczko maleńkie

FABUŁA w pigułce:
AKT I – Przygotowania do kolacji poprzedzającej świętowanie Bożego Narodzenia, czyli gorączka przedwigilijna. Ta część przedstawienia, to przede wszystkim obraz i dźwięk muzyczny, czyli gra niemal bez słów. Taki zamysł ma przynajmniej dwa walory: wykorzystanie naturalnych cech charakterologicznych dzieci oraz mniej absorbująca dla reżysera praca na etapie przygotowań. Domyślam się, że publiczność będzie miała pyszną ucztę, bo dzieci w swojej bystrości ale i nieporadności potrafią być niezwykle barwne i widowiskowe.

Akt II – To polska, tradycyjna celebracja stołu - kolacja wigilijna, poprzedzona łamaniem się opłatkiem a zakończona kolędowaniem.

AKT III – To rodzinne pielgrzymowanie do szopki czyli pasterka i pierwszy dzień świąt. Bohaterowie Aktu I i II czyli rodzina przybywają w strojach ludowych z regionu, w którym rozgrywa się przedstawienie a za nimi przychodzą ich sąsiedzi przebrani za górali, później kolejni sąsiedzi przebrani za Trzech Króli itd. Rodzinnie, wspólnotowo i regionalnie. W ten Akt można wpisać lokalną tradycją świąteczną. Wszystko kończy się radosnym kolędowaniem.

Powodzenia w realizacji!

Adam Szafraniec

Posłuchaj zwiastunu dźwiękowego

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Format 170x240 mm
Książka 1 szt
Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-27-6
Liczba stron 48
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 20
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek

Kompleksowa publikacja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W komplecie książka z tekstem i zapisem nutowym pastorałek oraz płyta CD z piosenkami, pastorałkami, efektami dźwiękowymi, podkładami muzycznymi, grafiką, która może posłużyć w przygotowaniu scenografii oraz tekstem do wydrukowania.

Cena: 59,00 zł

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla uczniów

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Publikacja przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

Cena: 65,00 zł

Opinie o produkcie (2)

Ela Adamska
15 października 2017

Panie Adamie, dziękuję bardzo za scenariusz. Jak już wielokrotnie podkreślałam wszystkie scenariusze jasełkowe są przepiękne - każde ujmuje czym innym, oprawa muzyczna - to mistrzostwo świata. Wystawiam je wraz z dziećmi nie tylko dla rodziców, ale seniorów i ludzi samotnych i podczas pasterki dla dzieci w kościele. Za każdym razem słyszę ogrom pochwał dotyczących scenariusza i wzruszających pastorałek. Także z całego serca dziękuję!!!!


Monika - nauczyciel przedszkol
22 października 2017

Jestem wierną fanką Pana Jasełek jak i innych scenariuszy!!!!!! Wystawiałam wszystkie dostępne i tak- zdobywaliśmy 1 miejsca na przeglądach Świątecznych -łącznie 4 :) i nagrody Grand Prix Oczarował Pan scenariuszem moich rodziców którzy wystawili Zagubiony Czas, i chcą to zrobić ponownie. Kopciuszka wystawiłam już z dwoma grupami.To co wyróżnia Pana scenariusze to niewyobrażalna dawka emocji i wzruszeń!!!!! Pozostają na długo w pamięci!!! Praca z nimi do sama przyjemność i niesamowity rozwój. Dziękuję!!!! Monika- nauczyciel przedszkola


Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl