Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Jasełkowa Łezka - humoreska

Dla przedszkolaków
59
PLN
Jasełkowa Łezka - humoreska
Jasełkowa Łezka - humoreska 5 4.2
Jasełkowa Łezka - humoreska
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
3 dni
Cena: 59,00 zł
Cena netto: 59,00 zł
szt.

„Jasełkowa łezka – humoreska” to scenariusz jasełek dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Napisany w lekkiej formie, humorystycznym wierszem, zawiera w sobie cały wachlarz emocji związanych z oglądaniem historii narodzenia Jezusa. Punktem wyjścia jest zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przechodzą w odgrywanie jasełek. Fabuła wymaga wszystkich niezbędnych ról: Maryi, Józefa, mędrców, paserzy i aniołów, ale zaskakuje także oryginalnymi bohaterami -  stajence pojawiają się myszy i kot, a także nieoczekiwanymi wydarzeniami – na scenie dokonuje się duchowa przemiana kota. Ostatni akt to zwieńczenie bożonarodzeniowego przedstawienia zabawnymi dialogami. Wszystko to sprawia, że praca z dziećmi nad przedstawienie według tego scenariusza to przyjemność i dobra zabawa dla wszystkich. Dodatkowym walorem są jego możliwości adaptacyjne – można zrezygnować z części ról czy dialogów.  Wpadające w ucho piosenki i pastorałki zostały napisane i skomponowane specjalnie na potrzeby tego tekstu - uzupełniają i ubogacają go. Całość jest spójna i przy zaangażowaniu reżysera oraz aktorów gwarantuje sukces na scenie.

Pliki do pobrania
Odtwarzacz:

Dane techniczne

Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-08-5
Liczba stron 39
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 6
Wersje instrumentalne Tak

Produkty powiązane

Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Ach! Co za noc! - scenariusz jasełek dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III

Publikacja przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

Cena: 65,00 zł

Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek Ach! Co za noc! - dla uczniów - scenariusz jasełek

Publikacja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjów. W tekście odnajdziemy wiele ról dla aniołów. Szczególną odgrywa Archanioł Gabriel, gdyż autor kładzie duży nacisk na tematykę zwiastowania Maryi.

 

Cena: 65,00 zł

Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków Światłość w ciemności świeci - scenariusz jasełek dla przedszkolaków

Spektakl bożonarodzeniowy z postacią św. Franciszka w tle i znaczną liczbą ról zwierzęcych. Połączenie teatru żywego z kukiełkowym z pewnością ubarwi przedstawienie.

Cena: 65,00 zł

Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek Tak! On jest Królem! - scenariusz jasełek

Kompleksowa publikacja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W komplecie książka z tekstem i zapisem nutowym pastorałek oraz płyta CD z piosenkami, pastorałkami, efektami dźwiękowymi, podkładami muzycznymi, grafiką, która może posłużyć w przygotowaniu scenografii oraz tekstem do wydrukowania.

Cena: 59,00 zł

Opinie o produkcie (5)

Anna Bryńczak
27 stycznia 2014

Witamy! To już kolejny sukces dzięki Pana scenariuszom! Łezka humoreska - rewelacja !!!!!!!!!!!!!!! Muzyka inspirowała dzieci do zabawy na scenie. Scenografia - drewniane skrzynki - w I scenie przykryte kolorowymi płótnami. W II surowe drewno skrzynek oddało ubóstwo betlejemskiej szopy. Scenki z osłem, kotem i myszami bardzo oryginalne i zabawne. Sztukę W Tobie jest światło pokazaliśmy rodzicom na wywiadówce. Ogromna cisza na widowni, łzy i owacje na stojąco. Wbrew panującej opinii o gimnazjalistach, pokazali coś WIELKIEGO. Znowu uwierzyli w siebie. Dziękujemy bardzo !!!. Wykorzystaliśmy już 9 Pana scenariuszy. Wszystkie z ogromnymi sukcesami! Czekamy na następne. Prosimy o wiersze o Janie Pawle II, są nam potrzebne do konkursów recytatorskich.


B. Pawłowska
8 listopada 2014

Dziękujemy za wspaniałe scenariusze i cudowne piosenki, które nas i odbiorców spektakli zaskakują oryginalnością i poczuciem humoru. Przedstawienia, które przygotowujemy na podstawie Pana scenariuszy przynoszą nam wiele sukcesów i satysfakcji.Zdobywamy wiele nagród i co ważniejsze uśmiechów małych i troszkę starszych odbiorców. Mamy nadzieję na więcej .


Mariola Palczewska
22 grudnia 2014

Pozwolę sobie napisać kilka słów o scenariuszu. Jest to wspaniały materiał do pracy z dziećmi. Obserwowałam naszych trzeciaków jak bardzo angażowali się w swoje role,bo każda z nich była dopasowana jak ulał. Zabawne dialogi i piękne piosenki, pastorałki, oraz co chyba najważniejsze cudowna ewangeliczna prawda o narodzeniu Chrystusa. Wszystko to wspaniale ze sobą współgrające. Gdy zaczynałyśmy z Lucynką pracę nad tym scenariuszem byłam przekonana, że w tym roku będą jasełka do śmiechu, takie które rozruszają publiczność.Okazało się jednak, że obok żywiołowej reakcji na zabawne dialogi pojawiły się też łzy wzruszenia. I to jest piękne w tych scenariuszach, że poruszają nasze serca. Dziękuję.


Alicja - Dąbrowa Górnicza
23 grudnia 2014

Jestem własnie po "JASEŁKOWEJ ŁEZCE HUMORESCE " w mojej szkole. Super scenariusz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Coś innego niż zwykle, a chwytającego za serce i zabawne. Prosimy o więcej jasełkowych scenariuszy dla współczesnych " dzieci ".


Agnieszka Banach
25 stycznia 2016

Piękne, jak każde, jasełka bogate w treść i oprawę muzyczną, Wystawiliśmy je pięć razy. Ostatni występ wczoraj 10 lutego w TEATRZE "MASKA" W RZESZOWIE jako nagroda za zajęcie I MIEJSCA w przeglądzie jasełek. Ogromna radość i wielkie podziękowania dla pana Adama i jego "BAŚNIOWEJ KAPELI".


Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl