Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się

Dziennik pokładowy - scenariusz na zakończenie roku szkolnego

Scenariusz na zakończenie roku szkolnego
55
PLN
Dziennik pokładowy - scenariusz na zakończenie roku szkolnego
zakonczenie_roku_szkolnego_dziennik_pokladowy.jpg
  • nowość
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 55,00 zł
Cena netto: 55,00 zł
szt.

„Dziennik pokładowy” to niezwykle prosty w realizacji, okolicznościowy scenariusz przedstawienia, przeznaczony do wystawienia z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepiej nadaje się dla uczniów klasy trzeciej kończących edukację w toku nauczania początkowego lub uczniów klas szóstych szkoły podstawowej, opuszczających szkolne mury trzecich klas gimnazjum, a wkrótce także klas ósmych szkoły podstawowej. Uczniów kończących szkołę często żegna klasa młodsza rocznikowo. Wówczas doradzam, aby żegnający przyjęli w przedstawieniu imiona (wybranych) uczniów klas odchodzących. To będzie miły akcent, gdy uczniowie zobaczą samych siebie w sztuce, która ma być swego rodzaju pożegnalnym upominkiem. Przedstawienie można zrealizować w składzie 10-30 osobowym.
Optymalna liczba aktorów to 15-20 osób. Taka elastyczność wynika z podziału ról na mniejszą lub większą ilość osób.

Istnieje możliwość rozbicia jednej roli na dwie. Np.: do DYREKTORA i PANI SONI może dołączyć WICEDYREKTOR/KA i np.: PEDAGOG. W ten sposób powstają dodatkowe role, bez konieczności rozbudowy tekstu. Można też wyodrębnić wokalistów i chórek. W scenariuszu nie zastosowałem slangu uczniowskiego pozostawiając
jednak taką możliwość samym uczniom. Jeśli zechcą, mogą zabarwić poprawny język literacki zwrotami używanymi przez nich na co dzień, aby bardziej utożsamić się z tekstem.

Odtwarzacz:

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy Shoper.pl